Hamza Rüstem Fotoğrafhanesi

Adını firmamızın da kurucusu olan Osmanlılar döneminin ilk müslüman fotoğrafçısından alan Hamza Rüstem Fotoğrafçılık, 1897 yılından beri alanında hizmet vermektedir. Girit'de kurulmuş olan firmamız 1925 yılında İzmir'e taşınmıştır. 1983 yılında gerçekleştirilen yeniden yapılanma sonrasında Fotoğrafçılık Hizmetlerine; Görüntü Teknolojileri, Görsel Eğitim Sistemleri ve Multimedya Projeksiyon Cihazlarının satış, servis ve kiralama hizmetleri de eklemiştir.

Hamza Rüstem Fotoğrafhanesini günümüzde en küçük torun Mert Rüstem tarafından yönetiliyor. Makine mühendisi olan Torun Mert Rüstem 1992 yılında başladığı kendi seçimi olmayan ticaret hayatına Aile firmalarını birleştirerek başladı.

1994 yılında tek bir çatı altında toplanan firma günümüzde 1925 yılında kurulduğu Kemeraltı Hamza Rüstem Pasajında faaliyetine devam etmektedir.

1997 yılında yeni bir yapılanmaya giden firma daralmaya başlayan fotoğraf sektörünü doğru analiz ederek ses görüntü eğitim cihazları satışına da başlamıştır.

Okullara, şirketlere, kurumlara üniversitelere projeksiyon, tepegöz, slayt makinası perde, ses sistemleri tedariki ile başlayan serüven genişleyerek devam etmekte günümüzde anahtar teslim toplantı odaları, sunum odaları, izleme merkezleri (scada), konferans salonları gibi projelere başarı ile imza atmaktadır.

Bu yönde gelişen firma sattığı, fotoğraf makinalarına, ses ve görüntü cihazlarına servisi ve montaj hizmeti vermeye 2002 yılından beri devam etmektedir. Uzman ve eğitimli teknik ekibiyle çözüm üretmektedir.

2000’li yıllarda gelişmeye başlayan tanıtım ve fuarcılık sektöründe görüntü ve ses ekipmanları kullanımı ile firma 2002 yılından beri ses, görüntü eğitim cihazları kiralaması, kurulumu, sahne dekor hazırlığı sektöründe de bölgenin en çok aranan firması olmuştur. Geniş ekipman parkuru ile sektöre liderlik etmektedir.

Ticari başarılarının yanında tarihi bir mirası ve aile değerlerini geleceğe taşımayı bir sosyal sorumluluk sayan Mert Rüstem ülkemizin en geniş fotoğrafçılık, fotoğraf makinaları koleksiyonunu oluşturmuş, bilinen en geniş fotoğraf arşivi ile araştırmacılara yardımcı olmakta, kurulmasını sağladığı, kreatörlüğünü yaptığı Karşıyaka Belediyesi Hamza Rüstem Fotoğraf Müzesi, açtığı sergiler, ve yaptığı sunumlarla geçmişten günümüze anıları taşımakta, geçmişi sunmaya ve korumaya devam etmektedir.

Mutlu ayrılan müşterimiz en iyi referansımızdır.